Hafıza Merkezi

HAFIZA MERKEZİ

Anlayarak hızlı okuma, hafıza teknikleriyle  tarih, zihin haritaları ile türkçe, hafıza teknikleriyle coğrafya, hafıza teknikleriyle Anayasa, sayısal/sözel mantık videolarımız ve Hafıza teknikleriyle KPSS, hafıza teknikleriyle TYT, hafıza teknikleriyle ALES, hafıza teknikleriyle DGS setlerimiz ve  ile sınavlarda nasıl başarıya ulaşılacağını öğrenecek ve sınavlardan korkmayacaksınız.

 

Bilgi, sembol veya verinin elde edilmesi, bu bilgilerin zihinde tutulması ve ihtiyaç halinde tekrar çağrılması işlemelerinin tamamı hafıza olarak adlandırılır. Beyinde bu işlemlerin gerçekleştirildiği bölge ise hafıza merkezi olarak bilinir. Hafıza merkezi, beynin tam ortasındadır. Hipokamp olarak adlandırılır ve beynin yazıcısı hükmündedir. İnsanın hayatı boyunca kazandığı bilgiler burada tutulur.

Peki, hafıza merkezi sabit midir yoksa artırılabilir mi? İşte bu noktada son yıllarda oldukça yaygınlaşmış hafıza teknikleri devreye girer. Hafıza teknikleri, edindiğiniz bilgilerin ilk defasında hafızanıza yerleştirilmesine ve ihtiyaç duyulduğunda tekrar çağrılmasına yardımcı olan özel ve bilimsel tekniklerdir. Hafıza Teknikleri ile ilgili makalemiz, sizlere zihninizi güçlendirecek çok önemli ipuçları sunmaktadır.

Hafıza Tekniklerinin Faydası

Hafıza tekniklerinin uygulanması ile daha önce kişinin gelişi güzel yapmakta olduğu depolama süreci, bir düzen içinde gerçekleştirilir. Bir anlamda beynin içindeki klasörler düzene sokulur ve böylece aranan bilgiye en kısa zamanda ulaşılır. Öğrendikleriniz zihninize kaydediyor olmanız ve tekrar bu bilgilere istediğiniz her an ulaşmanız kendinize olan güveninizi de beraberinde artıracaktır. Başarılı bir yaşam için en fazla ilgi duyulan Hafıza Eğitimi başlıklı makale ömür boyu size faydalı olacak bilgiler içermektedir.

Hafıza teknikleri ile edinilen bilgilerin gruplar halinde kodlanması ve uygun şekilde depolanması sağlanmaktadır. Buna yönelik olarak, Dinamik hafıza sizler için görsel teknikler ile bezenmiş video dersler hazırlamıştır. Bu video derslerin her birinin içeriği faklıdır. Bazıları İngilizce kelime ezberleme konusunda sıkıntı yaşayanlar içindir. Bir kısmı, üniversiteyi bitirmiş fakat atanmak için KPSS, DGS, ALES, TYT gibi sınavlarından yüksek not almak isteyenlere yöneliktir. Kimi de tarih, matematik derslerini kısa zamanda halletmek isteyenler için tasarlanmıştır.

KPSS Eğitim Seti başlıklı makalemiz, kısa zamanda bilgi seviyenizi artıracak olan kitaplarla ilgili önemli bilgiler sunacaktır. Sizler de her gün evden çıktıktan sonra tüpü açık bırakıp bırakmadığını sorguluyorsanız bizi takip edin. Çocuğunuz TEOG’dan yüksek not alarak istediği bir okula girsin şeklinde bir hedefiniz varsa Doping almış Dinamik Hafıza sizlerle.

Dinamik Hafıza isimli makalemiz, bu konularda sizlerin aydınlanmanızda inanılmaz katkılar sağlayacaktır. Arayın, görüşelim, hedeflerinize kısa yoldan ulaşmanızı sağlayalım.