Görsel ve İşitsel (Duysal) Hafıza

GÖRSEL VE İŞİTSEL HAFIZA NEDİR?

Hafıza teknikleriyle KPSS, hafıza teknikleriyle TYT, hafıza teknikleriyle ALES, hafıza teknikleriyle DGS, setlerimiz ve anlayarak hızlı okuma, hafıza teknikleriyle Coğrafya, hafıza teknikleriyle Anayasa, zihin haritaları ile Türkçe,  hafıza teknikleriyle Tarih, sayısal/sözel mantık videolarımız ve diğer ürünlerimiz ile sınavlarda nasıl başarıya ulaşılacağını öğrenecek ve artık sınavlardan korkmayacaksınız.

 

Görsel ve İşitsel (Duysal) Hafıza Nedir? Görsel ve işitsel hafıza teknikleri nelerdir?

İnsanın gördüğü şekil, sembol ve isimleri görme organı vasıtası ile beyne aktararak kaydetmesi işlemine görsel hafıza adı verilir.

Ülkemizde iyi bir okula, iyi bir işe girebilmenin yolu merkezi sistemlerle yapılan sınavlardan geçmektedir. Şöyle bir düşündüğünüzde TEOG, LYS, YDS, ALES, YGS, ALS, KPSS, DGS vb. gibi daha birçok sınav hayatımızın merkezine oturmuş durumdadır.

İnsanoğlu doğası gereği hayatında önüne çıkan engellerle mücadele etmeyi veya pes etmeyi tercih eder. Mücadele etmeyi tercih eden insanlardan birçoğu ise,“nasıl” sorusunun cevabını bulamadıkları için belli bir süre sonra pes etme eğilimine girerler. İşte tam bu noktada dinamik hafıza teknikleri ile sizlere yardım etmek amaç ve gayesi ile çalışma hayatımıza başladık.

Görsel Hafıza, Duysal Hafıza, TEOG, dinamik hafıza

Eğitimde görme yeteneği ve duyma yeteneğinin daha aktif olarak kullanılması ile öğrenilen bilgilerin kalıcı hale getirilerek, zamana karşı yapılan sınavlarda başarı şansını artırmak mümkündür. Özellikle bu iki duyunun kullanılarak, sizlerin başarısı için hazırlamış olduğumuz örnek videoları inceleyebilir ve de Video Dersler başlıklı yazımızı okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Görsel ve işitsel hafıza teknikleri nelerdir?

İnsanın gördüğü şekil, sembol ve isimleri görme organı vasıtası ile beyne aktararak kaydetmesi işlemine görsel hafıza adı verilir. En etkili öğrenme yöntemlerinden birisidir.Özellikle çocuklarda ana sınıfından itibaren görsel eğitim teknikleri kullanılarak daha fazla başarı elde edildiği gözlemlenmiştir. Bu şekilde eğitim hayatına başlayan bireylerin, sınavlarda ve meslek hayatlarında başarılı oldukları kanıksanamaz bir gerçektir. Bunun için bireylerin ilerleyen hayatlarında da aynı görsel tekniklerle desteklenmesi önemlidir.

İnsanın görsel öğrenme tekniklerini uygularken, duyu organı vasıtası ile bunu desteklemesi, eğitimin ve öğrenmenin derecesini daha da artıracaktır. Görsel ve işitsel hafıza diye adlandırdığımız bu teknik genel olarak, eğitim videoları ile gerçekleştirilmektedir. Firmamız tarafından, konusunda uzman eğitici kadromuzun uzun çaba ve gayretleri ile özenle hazırlanan eğitim videolarına çok düşük fiyatlarla sizler de ulaşabilirsiniz.

Unutmayınız ki; çok daha az ve verimli çalışarak, girmiş olduğunuz sınavlarda daha başarılı olacak, eğitim ve çalışma hayatınıza kalite getirmiş olacaksınız. Yukarıda ana hatları ile anlatılmaya çalışılan konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için Dinamik Hafıza konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Enerjinizi ve zamanınızı daha efektif kullanabilmek için bizi arayın.