Görsel Hafıza ile KPSS, DGS, TYT, ALES

GÖRSEL HAFIZA İLE KPSS, DGS, TYT, ALES

Anlayarak hızlı okuma, hafıza teknikleriyle Coğrafya, hafıza teknikleriyle Anayasa, zihin haritaları ile Türkçe,  hafıza teknikleriyle Tarih, sayısal/sözel mantık videolarımız ve hafıza teknikleriyle KPSS, hafıza teknikleriyle TYT, hafıza teknikleriyle ALES, hafıza teknikleriyle DGS setlerimiz ile sınavlarda nasıl başarıya ulaşılacağını öğrenecek ve sınavlardan korkmayacaksınız.

İnsan beyni her insanda aynı yaratıldığından herhangi iki insan arasında, eğer fiziksel bir rahatsızlık yok ise, beynin çalışması kıyaslandığında bir fark bulunmaz. Bu faraziyeden hareketle, 100 metre koşusunda yarışacak iki insan kas gücü ve hızı açısından karşılaştırılabilir. Buna rağmen aynı sınava girecek iki öğrenci beynin çalışabilme hızı ve hafıza kapasitesi açısından karşılaştırılamaz. Çünkü ikisinin de beyni, potansiyel olarak aynı şekilde yaratılmıştır.

İnsan Beyninin Sınavlara Etkisi Nedir?

Madem her insanda, fiziksel hasarlar veya kusurlar hariç, fark bulunmuyorsa, sınavlarda elde edilen farklı sonuçlar nasıl ve neden ortaya çıkmaktadır? Bir öğrencinin gireceği sınav adı ister LYS, ister KPSS, ALES veya YGS olsun, sonucu belirleyen tek etken hafızadır. Hafızasını kullanmayı öğrenen bir öğrencinin girip de başarılı olamayacağı herhangi bir sınav yoktur. Özellikle eğitim sistemi ezbere dayalı olan ülkelerdeki sınavlarda çok temel teknik hafıza eğitimleri ile bireyler rakiplerine fark atabilirler.

Birçok öğrencinin şikâyeti olan okuduğumu ezberleyemiyorum, ezberlediğimi hatırlayamıyorum veya ezberlediğim şeyi kolayca unutuyorum gibi şikâyetler aslında bilimsel bir temele dayanmamaktadır. Kişisel gelişim açısından tam olup, hafıza teknikleri de kullanan kişilerin kolay unutması pek de mümkün değildir.

Beyin Nasıl Geliştirilir?

Başarının birinci anahtarı beyni geliştirmek ve kapasitesini tam kullanmaktır. Görsel hafıza teknikleri ile insan hafızasını kullanmayı veya daha etkili kullanabilmeyi öğrenir. Konu hakkında bilgi edinmek için Görsel Teknikler linkinden ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Beynimize koyduğumuz bilgiler ister dinleyerek olsun isterse görerek olsun beyin bunları depolar ve kaydeder. Burnumuzun bize ulaştırdığı kokular da dâhil, bir defa beyne kaydedilen bilgilere erişmek çok da zor değildir.

Beynimize yerleştirdiğimiz bilgilere ulaşabilmek için geliştirilen yöntemler ile var olan performansımızın zirvelerine ulaşabilmek mümkündür. Bunun için Hafıza Teknikleri konulu linki tıklayarak daha detaylı bilgi temin edilebilecektir.

Yukarıda bilgileri verilen görsel hafıza teknikleri ile gireceğiniz tüm sınavlarda daha başarılı olmanız mümkündür. Sınava girecek öğrencilere özel olarak hazırlanmış Görsel ve İşitsel Hafıza Teknikleriyle konuları anlatan eğitim setlerimizin, başarısı kanıtlanmıştır. Bu sayede bilgiler çok hızlı bir şekilde öğrenildiği gibi, zihinde uzun bir süre saklanması da mümkün olacaktır.