Dinamik Hafıza

DİNAMİK HAFIZA

İnsanımızın hayatta dinamik olmak deyince aklına ilk gelen, genelde fiziksel olan kısmıdır. Hâlbuki “sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” sözünden de hareketle insan özellikle belli bir yaşın üzerinde zihinsel  faaliyetlere ağırlık vermelidir. Hatta daha da artırmalı ve Dinamik hafıza ile sağlıklı yaşamın en büyük sırrına erişmelidir.

Sınavlara hazırlanan herkesin önüne çıkan engellerin başında, büyük bir azimle başlayıp sınava çok kısa bir süre kala aynı azim ve kararlılığı gösterememektir. TEOG,  KPSS  ve YDS gibi sınavlarda başarılı olan adaylarla başarısız olan adaylar arasında ki farklardan birisi
sınava çalışma dinamizminin korunamamasıdır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye Görsel Hafıza İle KPSS, DGS, TYT konulu yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Hafızayı Dinamik ve Zinde Tutmanın Yöntemleri Nelerdir?

Hafızayı dinamik ve zinde tutmanın yöntemleri kişiden kişiye değişmekle beraber, genel olarak herkesin  uygulayabileceği  bazı  yöntemler  mevcuttur.  Bunlardan  bir  kısmını sizler  için  burada sıralamaya çalışacağız. Test çözmek, zihninizde eksik olduğunuz tarafları tespit ederek eksikliklerinizi telafi  etmenize  yarar. İngilizce kelime öğrenmek, zekânın öğrenilen kelimelerle doğrudan bir ilgisi olması nedeniyle faydalıdır. Hikâye anlatmak sayesinde zihninizde canlandırdığınız karakter ve kişiler yaratıcılık kabiliyetinizi aşırı derece geliştirecektir.

Bulmaca  çözmek veya   sudoku oynamak   da faydalı  olacaktır.  Enstrüman  çalmanın,   zihni
faaliyetleri harekete geçirerek özellikle IQ gelişimine katkısı vardır. Bütün bunların yanında yeni bir dil öğrenmek, meditasyon yapmak, navigasyon kullanmamak, sıkı bir kahvaltı ile güne başlamak, makale okumak hafızayı zinde tutmaya yarar. Ayrıca hesap makinesi kullanmamak, rutini değiştirmek, şarkı sözü ezberlemek, yeni şeyler dinlemek gibi yöntemler de hafızayı dinamik tutma yöntemlerindendir.

Dinamik Hafıza olarak; KPSS, DGS,  TYT, TEOG gibi bütün sınavlara hazırlanan müşterilerimizi www.dinamikhafiza.net sitemizdeki genel  tanıtım  videomuzu  izlemeye  davet ediyoruz.  Daha detaylı bilgi almak isteyen müşterilerimize ise; Görsel Ve Duysal Hafıza isimli yazımızı okumalarını tavsiye ederiz. Bizlere mesai saatleri içerisinde bilgi ve sipariş hattımızdan ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında ise  ara  beni  bölümünden not  bırakırsanız, yetkili arkadaşlarımız  en  kısa  sürede  sizlere  dönüş sağlayacaklardır.

Dinamik Hafıza ile fark yaratmak bir telefon uzağınızda.